7/24 Kompresör Servisi

7/24 Kompresör Servisi

Kompresör, genel anlamıyla hava gibi çeşitli gazları atmosfer basıncından daha yüksek basınçta sıkıştırmak için kullanılır. Böylece kullanmak üzere basınçlı hava üretir. Mekanik enerjinin dönüşümünü sağlar. Elektrik motoru yardımı ile kompresörler, endüstri alanında kullanılırlar. Benzinli ya da dizel motorların yardımı ile işlevsellik gösterir. İş makineleri ve motorlu araçlar ve seyyar satış sistemleri gibi sistemlerde kullanılır. Ancak periyodik bakımlarının aksatılmaması, yüksek verimli çalışmasında önemli bir kıstastır. Bu durumda Omega Kompresör gibi 7/24 kompresör servisi hizmeti alabileceğiniz firmalar teknik anlamda size destek sağlayacaktır.Sitemizde yer alan iletişim bilgileri üzerinden tarafımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

Kompresör Ne işe Yarar?

Kompresörlerin verimli ve yüksek kalitede çalışabilmeleri önemlidir. Emiş gücünü tam olarak kullanabilmeleri için serin ve temiz havayı çekiyor olmaları gerekir. Kompresörün bağlı olduğu motorla makine sistemi içerisinde vakum oluşturulur. Sitem içerisindeki parçalardan filtrenin kullanımı ile hava emilimi gerçekleşir. Emilen hava kompresör sistemi içerisine belli oranlarda küçültülerek hapsedilir. Havanın sıkıştırılmasına bağlı olarak basınç derecesi atmosfer basıncının üstüne çıkarılır. Endüstriyel tüm işletmelerde kompresör mekaniği kullanılır.


Dört farklı kompresör çeşidi bulunur:
  • Pistonlu Kompresörler
  • Vidalı Kompresörler
  • Blower Kompresörler
  • Yağsız Sessiz Kompresörler

Pistonlu Kompresörler

Piston hareketleri kullanılarak, mekanik içerisinde dinamik bir vakum enerjisi sağlar. Sistem içerisindeki emme subabı, bu piston hareketleri sayesinde açılır. Akış içerisindeki hava filtre üzerinden silindir içerisine dolar. Pistonun yukarı hareketi sayesinde emme ve egzoz subapı kapanır. Piston hareketleri sayesinde, hava sıkıştırılır ve basıncı artırılmış olur. Pistonlu kompresörler fiyat açısından bütçe dostudur. Küçük ve orta seviye işletmeler tarafından kullanılırlar.


Vidalı Kompresörler

Vidalı kompresörler, dönel elemanlar olarak adlandırılan vidalar sayesinde çalışırlar. Vida gruplarının mekanik dönme hareketleri sayesinde dış hava emilir ve vakumlanmaya başlanır. Vida boşluğunda vakumlu havanın hareket etmesi sağlanır. Bu dinamik sistem hava çıkışına değin devam eder. İstenilen oranda basınç kazanması sağlanan havanın geri gönderimi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca vidalı mekanizmalar sessiz çalışır. Sık bakım yapılması gerekmez. Genel kullanımı, büyük ve orta iş yerlerinde yaygındır.


Blower Kompresörler


Yağsız Sessiz Kompresörler


Kompresörlerin Bakım ve Onarımları

Güvenilir Bakım Sistemi

OMEGA Kompresör | 7/24 Kompresör Servisi

E-Bülten'e Kayıt Olabilirsiniz...

OMEGA Kompresör; işiniz ve bütçeniz için her gün yeni bir çalışma yapmaktadır...

Whatsapp
Teklif ve Bilgi Hattı